ДО УВАГИ ЗАЯВНИКІВ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ! ІНФОРМАЦІЯ СТОСОВНО НОВОГО ВІЗОВОГО КОДЕКСУ ТА ЙОГО ПРАВИЛ
Дата публикации: 01.04.2010
Від 5 квітня 2010 р. буде чинним новий Візовий Кодекс, що дещо змінює особливості оформлення віз.
Головні умови для подачі заяви після 5 квітня 2010 р.
· Особиста присутність заявника. У винятку є лише акредитовані туристичні компанії та випадки, звільнені від особистої присутності за рішенням керівника Консульського відділу.
· – належним чином заповнена та підписана заявником власноруч. На дітей, які записані до паспортів батьків заповнюється окрема візова заява та підписується батьками або опікунами.
· Дійсний проїзний документ, який задовольняє наступні вимоги:
- термін дії паспорту є не менше, ніж 3 місяці від дати запланованого виїзду з території Шенгенського простору;
- має містити щонайменше 2 вільні сторінки (призначених для вклеювання віз);
- має бути виданий не пізніше, як за останні 10 років (паспорти із продовженим строком дії не прийматимуться).
Крім того, інші дійсні паспорти, наприклад, другий закордонний паспорт, громадянський паспорт (оригінали та їх копії) мають бути представлені при подачі візової заяви.
· 2 кольорові актуальні фотографії 3,5 х 4,5
· Медичне страхування для подорожуючих має відповідати таким вимогам:
- мінімальна сума покриття полісу медичного страхування – 30 000 Євро;
- поліс медичного страхування має покривати територію всіх країн-членів Шенгенського угоди;
- для оформлення візи із можливістю одного або двох вїздів заявникам необхідно мати медичне страхування, що покриває весь термін перебування у Шенгенському просторі + 15 днів з дня запланованого виїзду з Шенгенського простору (при цьому кількість застрахованих днів може відповідати запланованій). Приклад: Ви запланували подорож на 10 днів від 01.05.2010 до 10.05.2010, страховий поліс має бути від 01.05.2010 до 25.05.2010, застрахованих днів - 10.
- для оформлення візи із можливістю багаторазових в’їздів достатньо мати страховий медичний поліс, що покриває період першої запланованої подорожі (у цьому разі заявники підписують заяву (у візовій заяві) про усвідомлення необхідності придбання полісу страхування на кожну подальшу подорож);
- всі дані у полісі медичного страхування мають бути надруковані (виписані рукою не прийматимуться).
Категорії осіб, які звільняються від надання полісу медичного страхування подорожуючих, у разі здійснення своєї професійної діяльності:
o власники службових паспортів;
o члени національного Парламенту – Верховної Ради України;
o члени офіційної делегації національного значення;
o професійні журналісти;
o члени залізничних екіпажів, екіпажів вантажних вагонів та локомативів у міжнародних потягах;
o пілоти та члени екіпажу національних авіакомпаній.
· Оплата консульского збору та звільнення від консульського збору, згідно дійсних міжнародних договорів – не змінюється, для громадян України, Російської Федерації, Албанії, Молдови, Черногорії, Македонії, Боснії і Герцеґовини, Сербії консульський збір становить 35 Євро; для громадян інших країн розмір консульського збору становить 60 Євро, для дітей-громадян інших країн від 6-12 років – 35 Євро.
· Документи, супроводжуючі подання візової заяви необхідно мати в оригіналах та їх фотокопіях.
· Строк розгляду візових заяв у Консульському відділі становить 10-15 днів, у виняткових випадках строк розгляду візової заяви може продовжитися максимально до 60 днів.
Зверніть увагу на те, що оформлена віза не надає абсолютного права на в’їзд до країни-члена Шенгенської угоди – подорожуючий має задовольняти умови в’їзду згідно ст. 5 Кодексу шенгенських кордонів.
У разі виникнення питань, звертайтеся до Консульського відділу на адресу електронної пошти [email protected] або за тел. 04423406 06.
|