Посольство Словакии на Украине :: Словаччина-Україна
   Словаччина-Україна

меню
Новини
Словаччина
Посольство
Консульський відділ
Словаччина-Україна
Документи
Посилання
Мапа сайту
Контакти

ПОШУК

Допомога Словацької Республіки Україні у виконанні Плану дій
„Європейський Союз – Україна”

Основним документом для наповнення євроінтеграційних амбіцій України є План дій „Європейський Союз – Україна”. Словацька Республіка, як член Європейського Союзу, підтримує інтеграційні амбіції України, - насамперед передаванням досвіду з інтеграції намагається допомагати українському керівництву реалізувати цілі в цьому напрямку. Основним документом в рамках допомоги Словаччини є документ „План допомоги Словацької Республіки Україні у виконанні Плану дій „Європейський Союз – Україна” (схвалений урядом Словацької Республіки 26.10.2005 р.). Прем’єр-міністр Словаччини пан Мікулаш Дзурінда вручив цей документ своєму українському партнерові панові Юрію Єханурову під час його офіційного візиту у Словаччину 25. 11. 2005 року. Прем’єр-міністр України високо оцінив план допомоги Словаччини. Згаданий документ також отримав високу оцінку представників українських неурядових організацій, під час проведення 15. 01. 2006 р. Круглого столу, присвяченого цій проблематиці. За ініціативою Посольства Словацької Республіки в Україні, після консультацій з представниками українських відомств, був підготовлений документ „План дій на 2006 рік”, в якому визначені конкретні цілі та заходи на 2006 рік.

  

Допомога Словацької Республіки у досягненні мети
„Інтенсифікований діалог НАТО – Україна”

Словацька Республіка є поборником інтеграції України у євроатлантичні структури. Тому Словаччина, не лише через політичний діалог, але й технічною допомогою, підтримує прагнення українського керівництва у досягненні мети програми „Інтенсифікований діалог НАТО – Україна”. Словацькі спеціалісти взяли активну участь у розробці стратегічних документів для інформаційної кампанії про НАТО. В рамках програми офіційної допомоги Міністерство закордонних справ Словацької Республіки в 2004 – 2005 рр. фінансово підтримувало проекти словацьких неурядових організацій, які, разом із своїми українськими партнерами, організовували Круглі столи на тему євроатлантичної інтеграції у багатьох містах України. Наступними заходами з боку Словаччини став цикл лекцій Постійного представника Словацької Республіки в НАТО пана Ігоря Слободніка, у листопаді 2005 року, що відбулися на Сході та Півдні України - в містах Донецьк, Одеса, Миколаїв, Херсон, Севастополь, Сімферополь. Також Словацька Республіка надає допомогу Україні в ліквідації старих боєприпасів, на що виділялися кошти з державного бюджету Словаччини.

 

МІСТА-ПОБРАТИМИ СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА УКРАЇНИ

Зміцнення дружніх стосунків та транскордонного співробітництва між Словацькою Республікою і Україною сприяє кращій обізнаності, взаємопорозумінню, розвитку торговельних, економічних та особистих відносин. Запорукою і підтвердженням існуючих успішних, дружніх словацько-українських взаємовідносин та добросусідства є міста-побратими Словацької Республіки і України.

Посольство Словацької Республіки в Україні наразі реєструє наступні міста-побратими:  

Братислава - Київ

Міхаловце – Ужгород

Сніна – Кременчук

Пухов – Біла Церква

Пряшів – Мукачево

Гуменне – Перечин

Шаля – Могилів-Подільський

Стара Любовня – Свалява

Свіднік – Рахів

Банска Бистріца – Рівне

Жіліна - Дніпропетровськ

 
версія до друку |  на початок сторінки

Copyright © 2005 Посольство Словацької Республіки в Україні.
Всі права захищені. Правова інформація про
матеріалами сайту. Розробка та дизайн

Slovak