
Словаччина – невелика, але дуже красива країна. Дивовижна природа з ефектними гірськими вершинами, численними замками, озерами і лісами нікого не залишить байдужим. А термальні джерела і лікувальні курорти, яких в Словаччині досить багато, не поступаються за якістю навіть швейцарським лікарням.
Загальна інформація
Офіційна назва
Словацька Республіка
Площа
48845 км. кв. (127 місце в світі)
Географічне положення
Країна знаходиться в Центральній Європі, межує з Україною (спільний кордон 90 км), Польщею (444 км), Угорщиною (515 км), Австрією (91 км) та Чехією (215 км). У центральній частині і на півдні – рівнинна місцевість. На північному заході лежать гори Західні Карпати. На півночі знаходяться Високі Татри з найвищою точкою країни – горою Герла-ховскі-Штит (2655 м). На сході – гори Східні Карпати. Основні річки – Дунай, Грон, Ваг, Бадьоро.
державний устрій
Словаччина – республіка.
Глава держави – президент.
Глава уряду – прем’єр-міністр.
Законодавчий орган – однопалатний Національна Рада.
адміністративний поділ
Згідно з адміністративно-територіальним поділом, введеним 29 липня 1996 року, територія Словаччини ділиться на 8 країв, які у свою чергу діляться на 79 районів
чисельність населення
Близько 5 415 000 чоловік (103 місце у світі):
- Словаки – 85,5%,
- Угорці – 11%,
- Румуни – 1,5%
- Чехи – 1,1%
- Росіяни й українці – менше 1%
Столиця
Місто Братислава – 448,6 тис. чоловік.
інші великі міста
- Кошице – 245,2 тис
- Прешов – 95,8 тис
- Жилина – 87,8 тис
- Нитра – 87,3 тис
Державна мова
Словацька
Релігія
Більшість населення – християни (католики і протестанти). Представлені також православна і греко-католицька церква.
Грошова одиниця
Євро
Членство у міжнародних організаціях
СОТ, МБРР, ОБСЄ, МВФ, ООН, МФК, РЄ.
інформація для туристів
коли краще їхати до словаччини
До Словаччини можна їздити цілий рік. Весна і осінь найкраще підходять для екскурсійного туризму. Влітку, через наплив місцевих відпочиваючих, можуть виникнути труднощі з готелями. А в жовтні багато туристичних центрів і готелів закриваються до настання весни. Для гірськолижного відпочинку найбільш сприятливий період з грудня по березень. Детальну інформацію з оформлення віз можна отримати на цій сторінці.
Чайові
У ресторанах прийнято залишати чайві в розмірі 10% від суми рахунку.
Магазини
Більшість магазинів в будні працюють з 9.00 до 18.00, у суботу – до 12.00. Торгові центри протягом усього тижня працюють з 9.00 до 21.00. Традиційно в Словаччині в якості сувенірів можна купити ляльок у національних костюмах, кераміку, вироби з дерева, шкіри, вина, сири, шоколадні вироби.
Кухня
Словацьку кухню можна в цілому охарактеризувати як негостру, нежирну, біологічно збалансовану, приправлену переважно зеленню і ароматними травами. Її основу складають різноманітні супи, каші, варені і тушковані овочі, смажене і копчене м’ясо, молочні продукти. Як гарнір переважно подають картоплю, рис, макаронні вироби, оригінальні кнедлики і галушки. Національними блюдами з м’яса вважаються фарширована телятина, смажений гусак або качка, шніцель, тушкована баранина, гусарський рулет, фарширований фазан. Не обходиться словацький стіл і без супів, до яких відносяться дємікат – кминна юшка з бринзи, капустяний, грибний, часниковий, квасолевий, бринзовий супи. Добре розвинуте тваринництво забезпечує досить широкий вибір коров’ячих і овечих сирів. З коров’ячого молока виготовляють плавлені, м’які і тверді сири, а з овечих – переважно специфічні національні сорти, такі як бринза, варениця і оштєпок. До столу також неодмінно подають овочевий салат, компот або свіжі фрукти.
Leave a Reply