Посольство Словакии на Украине :: Президент Словацької Республіки
   Президент Словацької Республіки

меню
Новини
Словаччина
Посольство
Консульський відділ
Словаччина-Україна
Документи
Посилання
Мапа сайту
Контакти

ПОШУК

Іван Гашпаровіч, кандидат наук, доцент

Народився 27 березня 1941 р. в м. Полтар. Одружений, має двох дорослих дітей – дочку Денісу та сина Іво. В 1959 – 1964 рр. навчався на Юридичному факультеті Університету ім. Коменського в м.Братиславі. В 1968 р. на Юридичному факультеті Університету ім. Коменського здобув науковий ступінь кандидата наук та отримав звання доцента.

В 1964 р. почав працювати в районній прокуратурі м. Мартін, згодом - в міській прокуратурі м.Братислава. Водночас, в 1966 – 1989 рр. був заступником голови міжнародної комісії Чехословацького Союзу Хокею. З 1968 р. займався викладацькою діяльністю на Кафедрі карного права, кримінології та криміналістики Юридичного факультету Університету ім. Коменського. В 1989 р. став співголовою Форуму незалежних юристів Словаччини, а в 1990 р. – проректором Університету ім. Коменського. В 1990 – 1992 рр. обіймав посаду Генерального прокурора Чеської і Словацької федеративної Республіки, в Празі. В 1992 р. займався педагогічною діяльністю в Університеті ім. Коменського, був членом Наукової Ради університету. Того ж року був обраний Головою Словацької Національної Ради, співпрацював над створенням Конституції Словацької Республіки. В 1994 – 1998 рр. обіймав посаду Голови Національної Ради Словацької Республіки, а в березні – жовтні 1998 р. виконував обов’язки Президента Словацької Республіки. Того ж року був депутатом Національної Ради Словацької Республіки, членом Комітету Національної Ради Словацької Республіки з конституційних питань, питань мандатів та імунітету; членом парламентської делегації в Міжпарламентському Союзі. З липня до жовтня 2002 р. - незалежний депутат Національної Ради Словацької Республіки. В цьому ж році, після закінчення терміну обрання та діяльності в словацькому парламенті, повернувся до педагогічної діяльності на Юридичному факультеті Університету ім. Коменського.

В 2004 р. брав участь у виборах як кандидат на пост Президента Словацької Республіки. Переміг у другому колі прямих виборів 17 квітня 2004 року.

Інавгурація Президента Словацької Республіки пана Івана Гашпаровіча відбулася 15 червня 2004 року.

версія до друку |  на початок сторінки

Copyright © 2005 Посольство Словацької Республіки в Україні.
Всі права захищені. Правова інформація про
матеріалами сайту. Розробка та дизайн

Slovak